Раднички (Ниш) - Спартак
|
2 : 3 |
|
|
|---|---|---|---|
|
сряда, 18 март 1964, 15:00 часа
Балканска купа, групова фаза
| |||
| |||
⚽ Състав на Спартак | |||
| Раднички (Ниш): Кнежевич, Йовановски (46' - Ристич), Димовски, А.Николич, Гърбич, Йоцич, Цекич, Остоич, Радивоевич (40' - Богданович), Анджелкович, Йеремич | |||
НИШ, 28 март (По телефона). - Течеше 11-та минута. Станкович за втори път се навеждаше и изваждаше топката от мрежата - 2:0 за "Раднички"...Студен душ! Не можехме с нищо да оправдаем грубите грешки на нашата защита. Всичко се случи под носа на бранителите. Сковани, те не успяваха да неутрализират ходовете на бързите и технични нападатели на "Раднички". Нападението на домакините, ръководено от Остоич (8), един добър техник, работеше безупречно. Николич (4) добросъвестно обираше всяка избита топка и внасяше нови смутове в нашата отбрана.
Най-после средната линия на "Спартак" се отърси от първоначалното смущение. Домакините започнаха често да отбиват топката в ъглови удари. В 21 мин. нестабилния Кнежевич не успя да отбие една висока топка и Диев отбеляза гол. Макар че нашата отбрана продължаваше да греши, а Лазаров (10) излишно нервничеше, все пак 2:1 беше вече нещо друго... Стойнов (8) бързо маневрираше по десния фланг. С това всъщност той сам се зае с организирането на акциите.
Българският шампион изяви възможностите си едва през втората част, макар и не напълно. Останахме с убеждението, че "Раднички" не може да направи нещо повече. Остоич беше принуден да мирува, неутрализиран от нашата отблана. Борбата за "първа топка" бе спечелена. "Спартак" поиска думата. Отказахме се да броим ъгловите удари - те следваха един след друг, ту от едната страна на вратата, ту от другата... Очакваното изравняване дойде в 67 мин. Стойнов изпълни ъглов удар. В наказателното поле Дишков стреля остро, Кнежевич отби. Нов удар на Дишков и гол - 2:2. След три минути Диев завърши един отличен пробив на Дишков - 3:2 за "Спартак". Какви ли не изненади крие футболната игра!
"Спартак" се бори мъжествено и спечели трета поредна победа в турнира на балканските вицешампиони. Изключително обективната публика аплодираше българските футболисти.
Ст. Ерамян
Из статия от в."Народен спорт", любезно предоставена от Нанко Нанев
Архив на сезоните
Коментар